telewizor
Kategorie:

Telewizor 50 cali, który kupić?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Telewizor 50 cali to dobry wybór dla kina domowego, oraz do gier. Producenci z roku na rok prześcigają się w coraz to nowszych technologiach zastosowanych w telewizorach, oraz w tworzeniu dodatkowych funkcji. Wybór jest szeroki, więc łatwo się pogubić. Najważniejsze funkcje, na które powinieneś zwrócić uwagę, to ilość złączy HDMI, technologia HDR, intuicyjne połączenie do internetu oraz dostęp do platform i serwisów. 50-calowy telewizor jest dobrym wyborem, jeśli zależy nam na sprzęcie do gier oraz do oglądania filmów. Wymiary tego sprzętu są na tyle duże, aby spokojnie wyświetlić wyraźny obraz dla ostatniej oglądającej w sali osoby, a równocześnie sprzęt jest dostępny cenowo. Najczęściej na rynku wybierane są telewizory 50-calowe z uwagi na fakt ograniczonego miejsca oraz okrojonego budżetu. Telewizor 50-calowy jest znacznie tańszy od takiego 10 cali większego o podobnych parametrach. Dodatkowo przy wyborze telewizora 50 cali należy zwrócić uwagę na:

  • rodzaj matrycy
  • rozdzielczość
  • rozpoznawanie mowy
  • funkcja Ambilight
  • inne dodatkowe funkcje, nowe rozwiązania czy innowacje

Telewizor 50 cali PHILIPS 50PUS7956

To konwencjonalny telewizor o rozdzielczości 4k, który wyposażony jest w matryce VA, dodatkowo z podświetleniem Edge Led. Odświeżanie na poziomie 50/60 Hz. Telewizor sprawdzi się do gier, jednak z małym wyjątkiem. Z uwagi na fakt niskiej częstotliwości odświeżania i brak złącza HDMI 2.1 uniemożliwia korzystanie z gier przy rozdzielczości 4k. Sprzęt ten obsługuje formaty HDR10+, a także Dolby Vision. Philips posiada dwukanałowy system audio o mocy 20 W. Telewizor ten jest chętnie wybierany przez osoby o skromnym budżecie. Jednocześnie wybierają go osoby, które chcą uzyskać namiastkę kina we własnym domu oraz osoby, które lubią pograć w gry na ekranie telewizora.

Android TV jako funkcja podstawowa w tym telewizorze umożliwia dostęp do takich serwisów jak Netlifx, HBO Go, Youtube, Disney +. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że telewizor wyposażony jest w funkcję Ambilight, która w obrębie telewizora tworzy poświatę w kolorach dopasowanych do barw wyświetlanego filmu. Telewizor jest również przystosowany do odbioru sygnału cyfrowego w 2022 roku. Model ten spełnia wymagania wymagającego widza oraz gracza. Zapewni wiele przyjemności podczas filmowych wieczorów oraz wiele radości i zaangażowania w trakcie grania w gry.

Warto wiedzieć, że telewizor 50-calowy ma około 111 cm szerokości, 65 cm wysokości i 7 cm głębokości. Wymiary podane są w stopniu ogólnym, ponieważ dokładność pomiaru zależy od grubości obudowy. Minimalna odległość jak zwykle zależy od jakości oglądanych materiałów. Dla obrazów w jakości 4K wynosi około 1 metr, HD – 2 metry, a SD – 3,9 metra. W dzisiejszych czasach większość telewizorów ma funkcję Smart TV. Opcja ta może być różna w zależności od operacyjnego systemu telewizora. Opis tej funkcji w poszczególnym modelu znajduje się w opisie poszczególnych telewizorów.  Ceny telewizorów 50-calowych kształtują się w zależności od modelu.