fotograf
Kategorie:

Kim jest fotograf produktowy?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

W ostatnich latach sprzedaż internetowa mocno urosła w siłę. Nic dziwnego – to wygodna forma zarówno dla sprzedającego, jak i dla konsumenta. Niewiele osób wie jednak, jak kluczową rolę odgrywa fotograf produktowy w Krakowie w całym tym procesie – zdjęcie produktu jest przecież kryterium, które zdecydowanie bierzemy pod uwagę podczas podejmowania zakupowych decyzji. Na czym polega praca takiego specjalisty i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy, jeśli prowadzimy swój sklep internetowy?

Czym zajmuje się fotograf produktowy? Kraków

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się kupić coś, co po prostu przyciągnęło nasz wzrok i uwagę swoim wyglądem. Właśnie taki efekt ma za zadanie osiągnąć fotograf produktowy w Krakowie. Jednocześnie, zdjęcie powinno przedstawiać rzeczywisty, niezakłamany obraz produktu, co jest niewątpliwie trudną sztuką. Taki specjalista musi doskonale znać się na swoim fachu od strony technicznej, a zarazem myśleć poza schematami, ponieważ każdy produkt jest inny. Konkretne ujęcie, wykorzystanie światła, zestawienie kolorów, a także zdecydowanie o rodzaju tła bądź jego braku – to wszystko ma wpływ na rezultat pracy, który w dużej mierze przełoży się na decyzję o tym, czy klient kupi nasz produkt.

Jakie rodzaje zdjęć wykonuje fotograf produktowy? Kraków

Choć zazwyczaj wykonywanie zdjęć dla sprzedaży online jest głównym obszarem działalności fotografa produktowego w Krakowie, nierzadko wykonuje on również fotografie, które będą zamieszczane w drukowanych katalogach bądź też na banerach. Dwa główne rodzaje zdjęć wykonywanych przez tego specjalistę to packshot oraz still life. W przypadku pierwszego z nich produkt będzie znajdował się w samym środku ujęcia na białym tle. Zadaniem fotografa produktowego w Krakowie jest wówczas odwzorowanie tego, jak rzeczywiście wygląda reklamowany produkt. Z kolei fotografia still life ma na celu przedstawienie go w kreatywnym świetle oraz wzbudzenie w odbiorcy konkretnych emocji, jednak wciąż powinna oddawać realistyczny wygląd przedmiotu.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z fotografem produktowym? Kraków

Złej jakości, sztampowe zdjęcia często odstraszają nas od zakupu i nie zachęcają do przeczytania opisu produktu. Jeśli zależy nam na tym, żeby zareklamować go w skuteczny sposób, współpraca z fotografem produktowym w Krakowie okaże się kluczem do sukcesu. Przede wszystkim taka osoba jest specjalistą zarówno w zakresie obsługi sprzętu i akcesoriów, jak i obróbki fotografii. Rodzaj zdjęć dobierany jest do danego produktu w taki sposób, by jak najlepiej podkreślić jego zalety i charakterystyczne cechy. Dzięki temu klient patrząc na nie będzie wiedział dokładnie, co kupuje, a jego satysfakcja z dużym prawdopodobieństwem będzie większa. Fotograf produktowy w Krakowie może także dopasować charakter zdjęć do wizerunku marki tak, by był on spójny, co sprawi, że marka będzie odbierana przez klientów jako profesjonalna. Pamiętajmy, że nawet przedmioty codziennego użytku, ale sfotografowane w odpowiedni sposób, mogą się bardzo dobrze sprzedawać.