biuro
Kategorie:

Jaka jest prawidłowa kolejność sprzątania w biurze?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Czystość w miejscu pracy jest niesamowicie ważna, dlatego nie można zapominać o konieczności regularnego sprzątania w budynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie ograniczyć rozwój szkodliwych związków czy alergenów – a ponadto dba się o schludny wygląd przestrzeni biurowej, co także wpływa na komfort pracowników, a więc pośrednio także na efektywność ich pracy. Jak porządnie posprzątać biuro? W jakiej kolejności?

Sprzątanie w biurze Białystok

Sprzątanie w biurze w Białymstoku i nie tylko jest obowiązkowe w przypadku każdej firmy, ponieważ pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom komfortowych warunków do pracy. Nieraz sam przedsiębiorca sprząta w biurze, jednak znacznie częściej wyznacza do tego pracowników lub zatrudnia zewnętrzną firmę sprzątającą, ponieważ dzięki temu jest w stanie oszczędzić sporo czasu (zwłaszcza jeśli biuro ma większą powierzchnię), ale też energii.

Warto jednak wiedzieć, jak się zabrać za sprzątanie w biurze, ponieważ może się okazać, że nazajutrz nieoczekiwanie mają się pojawić ważni klienci, kontrola itd. W takiej sytuacji warto korzystać z kilku wskazówek, które wbrew pozorom mogą wiele ułatwić i skrócić pracę.

Sprzątanie w biurze Białystok – jak się za to zabrać?

Podobnie jak w przypadku gruntownego sprzątania domu, w przypadku biura powinno się podobnie podejść do tematu – a mianowicie kierować się zasadą, że sprzątać należy “od góry”, czyli wyższych partii pomieszczenia, przechodząc do dolnych. Jest to związane z faktem, że odkurzając na przykład półki na dokumenty, nadal można zrzucić kurz na niższe partie pomieszczenia. Ponadto powinno się stosować sprawdzone preparaty oraz urządzenia, ponieważ im lepiej posprząta się biuro, tym dłużej pozostanie czyste i nie będzie trzeba czynności powtarzać.

Istotnym elementem każdego biura są biurka, przy których siedzą pracownicy. Warto je dokładnie wyczyścić, ponieważ to przy nich wiele osób spędza większą część dnia, nieraz przy biurku spożywa drugie śniadanie i obiad, dlatego powinno być czyste, a przez regularność używania mebla “może być różnie”.

Podczas sprzątania w biurze warto jednocześnie wywietrzyć pomieszczenia, ponieważ umożliwi to pozbycie się części kurzu, a ponadto zawsze warto zadbać o świeże powietrze w pomieszczeniach biurowych. Kolejna sugestia to wdrożenie zasad czystości w biurze, ponieważ jednorazowe posprzątanie może szybko wymagać powtórzenia. Chodzi na przykład o dopisanie do regulaminu firmy obowiązku dbania o czystość swojego stanowiska pracy, konieczność umycia użytych naczyń po każdym dniu pracy etc. Dzięki temu biuro przez długi czas będzie dobrze się prezentować, a osoby wyznaczone do sprzątania nie będą miały nadto pracy.

Jednak zawsze warto skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej, ponieważ specjaliści używają bardzo skutecznych narzędzi i detergentów, a poza tym pracują szybko oraz wydajnie. Przy okazji często są w stanie dostosować się do czasu realizacji usługi, na przykład przed rozpoczęciem dnia pracy lub po opuszczeniu biura przez pracowników.