projektowanie
Kategorie:

Projektant wnętrz czym się zajmuje?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Wraz z rosnącym zainteresowaniem projektowaniem wnętrz pojawia się coraz więcej pytań dotyczących tego tematu. Nic więc dziwnego, że jedną z częściej występujących zagwozdek jest cena, jaką należy zapłacić projektantowi wnętrz. Koszt, z którym można się spotkać, jest uzależniony od wielu czynników. Inną cenę zaoferuje projektant wnętrz w Rzeszowie, a z innym cennikiem można spotkać się w Warszawie. Co jeszcze składa się na ostateczną cenę projektu wnętrz? O tym w dalszej części artykułu.

Projektant wnętrz Rzeszów — cennik i co się na niego składa

W zależności od tego, czy projekt ma dotyczyć całego mieszkania, czy tylko jednego pomieszczenia, cena może drastycznie się różnić. Najczęściej spotkać się można z ceną za metr kwadratowy, choć czasami występuje również koszt za pomieszczenie. Uzależnione jest to od podejścia architekta wnętrz oraz pracowni, w której projektuje. Zanim cała uwaga zostanie skupiona na konkretnych liczbach, w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się aspektom składającym się na całokształt kosztorysu.

Mogłoby się wydawać, że cena obejmuje tylko stworzenie projektu. Nic bardziej mylnego. Aby zaprojektować kuchnię, salon czy łazienkę potrzeba naprawdę dużego doświadczenia, umiejętności oraz wyobraźni przestrzennej. Dobry projektant wnętrz w Rzeszowie czy też innym mieście zdaje sobie sprawę, że nie pozyska nowych klientów, jeśli w jego pracach pojawiać się będzie dużo mankamentów i niedoskonałości, rzutujących potem negatywnie na realizację przedsięwzięcia. Sam projekt obejmuje naprawdę skomplikowane elementy związane z branżą budowalną.

Architekt wnętrz zajmuje się także wykonaniem projektu. Często spotkać się można z różnymi pakietami, będącymi lepszym rozwiązaniem ekonomicznym dla inwestora. Realizacja projektu jest ściśle związana z terminowym oddaniem pracy przez architekta. W cenie mieści się więc też gwarancja oddania projektu w ustalonym wcześniej terminie. Projektant wnętrz będzie nadzorował powstawanie realizacji, co zdecydowanie odejmie wiele stresu, a także będzie bardziej przystępne cenowo. Wspomniane wcześniej pakiety obejmują naprawdę wiele usług, chroniących przed poniesieniem dodatkowych kosztów.

Projektant wnętrz Rzeszów — cennik

Wspomniana na początku lokalizacja odgrywa bardzo istotną rolę. Ceny warszawskie, krakowskie czy wrocławskie będą zdecydowanie wyższe od tych występujących w mniejszych miastach. Biorąc pod uwagę cenę za metr kwadratowy, najłatwiej jest porównać cenniki w poszczególnych pracowniach. Kwota, jaką należy zapłacić w Warszawie sięgać może 200-230 zł/m2. Mowa tu przykładowo o wykonaniu projektu domu jednorodzinnego lub dużego, przestronnego apartamentu. Dla porównania cena projektu wykonanego w Rzeszowie to koszt często o 80-100 zł mniejszy. Oczywiście są to tylko dane ogólne i poglądowe, ponieważ każda pracownia architektoniczna ustala własny cennik. Nie zmienia to jednak faktu, że bardziej opłacalne jest inwestowanie w projektanta wnętrz w mniejszych miastach jak Rzeszów, jeśli istotną rolę odgrywa budżet.