włosy
Kategorie:

Laminowanie włosów galaretką jakie efekty?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Maska do włosów z galaretki cieszy się coraz większą popularnością wśród osób chcących zadbać o kondycję swoich włosów. Do jej przygotowania potrzebna jest jedynie galaretka spożywcza, ulubiona odżywka i woda, a zabieg daje natychmiastowe efekty w postaci lśniących i jedwabistych włosów. Jak przygotować maskę do włosów z galaretki i na jakich włosach da ona najlepsze efekty?

Jak zrobić maskę do włosów z galaretki?

Maskę z galaretki przygotowuje się w mgnieniu oka i nie wymaga ona dużych nakładów finansowych. Służy ona do laminowania włosów, czyli wygładzenia oraz zwiększenia sypkości pasm. Robimy ją w miseczce z łyżki stołowej galaretki i łyżki ciepłej wody. Galaretkę należy dokładnie wymieszać, by pozbyć się grudek.

Gdy konsystencja stanie się gładka i jednolita, dodajemy łyżkę ulubionej odżywki do włosów. Najlepszym wyborem będzie odżywka emolientowa, czyli taka, której skład opiera się na olejach, woskach czy lekkich silikonach. Jeżeli jednak nasze włosy dobrze reagują na odżywki proteinowe czy nawilżające, z powodzeniem możemy użyć je do naszej domowej maski z galaretki. Na niektóre rodzaje włosów dobry wpływ ma również dodatek kilku kropli oleju do maski. 

Maskę do włosów z galaretki należy nałożyć na dokładnie oczyszczone szamponem włosy, który w swoim składzie posiada substancje myjące, takie jak SLS czy SLES. By maska nie skapywała z włosów, powinno się uprzednio odsączyć je z wody ręcznikiem. Maskę nakładamy równomiernie na długość pasm, pomijając skórę głowy. By osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, włosy pokryte maską zawijamy w czepek lub folię spożywczą. Spłukujemy ją starannie po upływie 40 minut, a następnie suszymy włosy suszarką. 

Laminowanie włosów galaretką — jakie daje efekty?

Laminowanie włosów galaretką przynosi zadowalające efekty, jak prosto po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Włosy stają się sypkie i odżywione, a przede wszystkim lśniące. Laminowanie włosów może także pomóc ujarzmić włosy i je wygładzić, w efekcie poprawiając finalny wygląd fryzury. 

Jeżeli do zabiegu użyjemy galaretki czerwonej, możemy również spodziewać się delikatnych refleksów widocznych w słońcu. Jeżeli jednak nie chcemy ingerować w kolor naszych pasm, warto wybrać galaretkę krystaliczną, która pozbawiona jest jakichkolwiek barwników. Efekty laminowania utrzymują się średnio do dwóch myć. 

Do jakich włosów polecana jest maska do włosów z galaretki?

Maska z galaretki polecana jest przede wszystkim do włosów zniszczonych i puszących. Nadaje im blasku i zmniejsza efekt matowych pasemek. Posiadaczki tego typu włosów najlepsze efekty uzyskają, wykorzystując w masce odżywkę emolientową. Jeżeli po zmyciu maski włosy są sztywne i suche, po zabiegu warto nałożyć na długość pasm odżywkę nadającą im lekkości. 

Galaretka tworzy także na pasmach ochronną warstwę, co zapobiega kruszeniu się włosów i ich rozdwajaniu. Maska może być także nakładana na włosy zdrowe i niezniszczone, którym dodaje jeszcze większego blasku i witalności. Laminowanie włosów galaretką można wykonywać raz na dwa tygodnie, jednak jest to indywidualna sprawa, uzależniona od potrzeb naszych włosów.