włosy
Kategorie:

Jak opanować wypadanie włosów?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Wypadanie włosów to problem, który może dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jeśli borykasz się z nadmierną utratą swoich kosmyków, zapewne chcesz jak najszybciej pozbyć się tego problemu. Największe szanse na poprawę sytuacji uzyskasz, jeśli podejmiesz wszechstronne działania. Godne polecenia metody walki z wypadającymi włosami to stosowanie wcierek, picie ziół, jak również redukcja nadmiernego napięcia emocjonalnego. Nie bez znaczenia jest również to, jakiego szamponu i jakiej odżywki do włosów używasz. 

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania kosmyków?

Zanim podejmiesz walkę z nadmierną utratą kosmyków, powinieneś zastanowić się nad tym, czemu wypadają włosy. Musisz jednak mieć świadomość tego, że przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne i złożone. Na początek warto udać się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości bądź niedoborów. Wypadanie włosów może być na przykład skutkiem niedoczynności tarczycy, jak również anemii z niedoboru żelaza. Bardzo często jest ono także efektem nieprawidłowej pielęgnacji. Używanie zbyt intensywnego szamponu może doprowadzić do nadwrażliwości mieszków włosowych, a z czasem także do ich wypadania. Nadmierna utrata kosmyków może być również powodowana nadmiernym napięciem emocjonalnym. Cebulki włosowe są bowiem bardzo wrażliwe na stres. Utrata kosmyków może być także skutkiem zaburzeń hormonalnych. Może wynikać również z zażywania niektórych leków. 

Zwróć uwagę na wcierki do włosów 

Jeżeli okaże się, że przyczyny wypadania włosów mają podłoże zdrowotne, powinieneś pomyśleć o stosownym leczeniu. Nie zaszkodzi jednak użycie wcierek, zwłaszcza jeśli podejrzewasz, że utrata kosmyków powodowana jest stresem bądź jakimiś niedoborami w diecie. Produktem godnym polecenia mogą okazać się na przykład ampułki do włosów Loreal, które można zakupić za pośrednictwem strony https://kern.net.pl/kuracje-loreal-ampulka-zapobiegajaca-wypadaniu-wlosow-1szt-6ml-aminexil,c200,p292,pl.html. Wybierając wcierki musisz zwracać przede wszystkim uwagę na ich składy. Kosmetyki tego rodzaju powinny być bogate w ekstrakty, wyciągi i oleje pochodzenia roślinnego. Podstawowym zadaniem wcierek jest hamowanie wypadania kosmyków. Powinny one także stymulować wzrost nowych włosów. Dzięki temu, zdecydowanie szybciej uda się odzyskać gęstą czuprynę. Warunkiem skuteczności wcierek jest systematyczne ich stosowanie.

Przyjrzyj się swojej pielęgnacji 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zatrzymać wypadanie włosów, musisz przyjrzeć się swoim nawykom pielęgnacyjnym. Być może, używasz szamponu zawierającego intensywne środki myjące? A może stosujesz odżywkę na włosy u nasady, doprowadzając do nadmiernego przetłuszczania się skalpu? Warto szczerze odpowiedzieć sobie na te pytania i wyciągnąć wnioski. Dobrym pomysłem okaże się zakupienie delikatnego szamponu, który dedykowany jest osobom walczącym z wypadającymi kosmykami. Swoją uwagą warto obdarzyć także odżywki wzmacniające włosy, które należy aplikować mniej więcej od połowy długości włosów. Jeśli jednak Twoje kosmyki mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, aplikuj odżywkę jedynie na same końcówki. 

Zmień nawyki żywieniowe i zredukuj stres

Walka z nadmiernie wypadającymi włosami nie może odbywać się bez wprowadzenia zmian w swojej diecie. Powinieneś zadbać o to, aby w Twoim menu znalazło się jak najwięcej sezonowych warzyw oraz owoców. Bez wątpienia przydadzą się również produkty pełnoziarniste, bogate w cynk i magnez. Dbaj także o prawidłowe nawodnienie swojego organizmu. Sięgaj zarówno po wodę, jak i po ziele pokrzywy zwyczajnej czy skrzypu polnego. Charakteryzują się one silnymi właściwościami wzmacniającymi. Jeśli przeszkadzają Ci nadmiernie wypadające kosmyki, postaraj się także zredukować stres. Godne polecenia mogą okazać się różnego rodzaju techniki relaksacyjne. Warto byłoby także pomyśleć o uprawianiu jogi bądź o medytacjach. Jeśli czujesz, że stres Cię przytłacza, a domowe metody walki z nim nie przynoszą pozytywnych efektów, rozważ skorzystanie z usług psychoterapeuty. Być może, Twoje problemy są na tyle złożone, że bez ich rozwiązania nie uda Ci się pokonać stresu.