skin care
Kategorie:

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Szybki i sukcesywny rozwój poszczególnych obszarów medycyny estetycznej zaowocował pojawieniem się na rynku wielu ciekawych technik. Cele tego typu zabiegów obejmują przede wszystkim regenerację, nawilżenie, redukcję zmarszczek, ujędrnienie, wyrównanie kolorytu czy wzmocnienie bariery hydrolipidowej.

Jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod jest mezoterapia mikroigłowa. Ostrowiec to jedno z wielu miast w Polsce, w których można skorzystać z usług profesjonalnych gabinetów w tym zakresie. Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się głównie na twarzy, szyi, dekolcie, udach, głowie czy brzuchu. Jak wygląda w praktyce?

Czym jest i jak przebiega zabieg mezoterapii mikroigłowej? | Ostrowiec

Mezoterapia mikroigłowa to małoinwazyjny zabieg, podczas którego wykorzystuje się cienkie igły osadzone na głowicy specjalistycznego urządzenia. Nakłuwanie skóry powoduje mikrouszkodzenia, które są zamierzonym efektem. Naczynia o naruszonej strukturze rozpoczynają intensywny proces regeneracyjny tkanek. Dzięki temu skóra ujędrnia się, odzyskuje naturalny koloryt i staje się promienna.

Podczas wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej za sprawą nakłuć aplikowane są także substancje odżywcze. Iniekcja kwasu hialuronowego, witamin czy peptydów usprawnia proces rewitalizacji skóry. Ilość i rodzaj preparatu dobierany jest w sposób indywidualny – w zależności od miejsca wykonywanego zabiegu, kondycji skóry, a także oczekiwanych przez klienta efektów.

Zalety zabiegu mezoterapii igłowej | Ostrowiec

Wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej niesie masę korzyści. Wiele zależy jednak od rodzaju iniektowanej substancji oraz miejsca na ciele, na którym podejmowane są działania. Pobudzenie skóry do regeneracji za pomocą nakłuć spowalnia proces starzenia się cery, redukuje zmarszczki i cellulit, poprawia elastyczność, zmniejsza widoczność pękniętych naczynek czy przyśpiesza proces wzrostu włosów.

Niezaprzeczalną zaletą mezoterapii igłowej jest uniwersalność. Dokładnie opracowana technika nakłuć i wykorzystanie drogocennych substancji dla skóry to idealna synergia, dzięki której specjaliści mogą skutecznie przeciwdziałać wielu problemom kosmetologicznym.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej | Ostrowiec

Przed zapisaniem na mezoterapię igłową warto zapoznać się z opiniami osób, które skorzystały z usługi w danym gabinecie. Nie ulega wątpliwości, że zabiegi z obszaru medycyny estetycznej wymagają specjalistycznej wiedzy i kompetencji. Osoba odpowiedzialna za wykonywanie zabiegu powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem oraz pomóc w doborze odpowiedniej substancji odżywczej.

Profesjonalne kliniki i gabinety posiadają nowoczesny, sprawdzony oraz specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu usługa mezoterapii igłowej może być wykonywana w sposób precyzyjny, efektywny, a także małoinwazyjny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stosowności korzystania z zabiegu warto zdecydować się na indywidualną konsultację ze specjalistą.