asystent
Kategorie:

Asystent terenowy – czym się zajmuje?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Dzisiejsze czas sprawiają, że trzeba być w wielu miejscach jednocześnie, co jest fizycznie niewykonalne. Niestety, jeśli się tego nie osiągnie, można na tym wiele stracić. Na szczęście istnieją już na to rozwiązania, które, choć w Polsce dopiero raczkują, w krajach zachodnich są bardzo popularne. Najciekawszą z opcji jest zatrudnienie asystenta terenowego. Kim jest taka osoba, czym się zajmuje i dlaczego warto na nią postawić? Przyjrzyjmy się temu.

Asystent terenowy – czyli kto?

Pojęcie to wydaje się bardzo nieprecyzyjne, co, jak się okazuje, jest całkowicie zamierzone. Brak precyzyjności pozwala na zrozumienie, że osoba wykonująca ten zawód będzie bardzo elastyczna w doborze swoich funkcji. Nieprecyzyjność jest przez to zaletą, z której pracodawcy w tym przypadku bardzo często korzystają. Wracając jednak do sedna – czym zajmuje się asystent terenowy? Jest to osoba, której zadaniem jest załatwienie przeróżnych spraw za swojego pracodawcę. Sprawy te obejmują różne dziedziny życia, choć najczęściej związane są ze sprawami urzędowymi. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się zadania asystenta terenowego.

Czym zajmuje się asystent terenowy?

Warto rozszerzyć i opisać role, które może przyjmować asystent terenowy. Czym może się on zajmować?

  • Sprawy urzędowe – już wspomniane, sprawy te często zajmują wiele godzin, a wszystko to przez długie kolejki i często niesprawną obsługę w urzędach.
  • Odbieranie i nadawanie przesyłek – ważne jest to szczególnie w przypadku niewielkich firm, ale czasem także w przypadku klientów indywidualnych. Wielość paczek może nastręczać dużo problemów, a przede wszystkim zabierać znaczne ilości czasu. 
  • Sprawy dnia codziennego – mowa tutaj o zakupach drobnych i większych, a także o odbieraniu prania i innych sprawach usługowych.

Czym zajmuje się mobilny asystent? Jak widać – praktycznie wszystkim, czego wymaga klient. Jest to człowiek, który znajdzie się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej porze i załatwi większość codziennych i niecodziennych spraw.

Asystent mobilny – jakie przynosi korzyści?

Wiele korzyści wynika z samej funkcji asystenta mobilnego, jednak o niektórych warto opowiedzieć nieco szerzej. Dlaczego jest on tak ciekawą opcją w dzisiejszych czasach?

  • Oszczędność czasu – tysiące zadań, które wymagają ludzkiej obecności, mogą zostać przekazane asystentowi terenowemu, przez co klient ma czas na inne, ważniejsze sprawy.
  • Odciążenie od nadmiaru zadań – im więcej do zrobienia, tym mniej czasu na odpoczynek. Asystent terenowy zmniejsza ilość zadań, pozwalając na chwilę dla siebie.
  • Niskie koszty pracownicze – należy pamiętać, że asystent terenowy jest zatrudniany przez specjalną firmę, przez co to oni rozliczają się z całej monotonnej papierologii.

Wiedząc już, czym zajmuje się asystent terenowy i jakie korzyści przynosi, warto spojrzeć na firmę, która zapewnia wysokiej jakości usługi tego rodzaju. Taką firmą jest Brella, o której więcej przeczytać można na stronie https://www.brella.pl/asystent-mobilny-terenowy/. To prosty sposób na zapewnienie sobie wygody w życiu.