tort
Kategorie:

Jak zrobić tort lodowy?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Cukiernictwo to dość rozległa branża spożywcza, a także wielka pasja szerokiego grona ludzi. Jest ona związana z możliwością przygotowywania różnych słodkich przysmaków czy też deserów, ciast, wypieków, itp. Obecnie na rynku oferowanych jest mnóstwo gotowych produktów cukierniczych, a także ciekawych przepisów umożliwiających ich samodzielne przygotowanie. Do ich grona zaliczają się różne ciasta, a także torty. Całkiem ciekawą i smaczną opcję stanowi tort lodowy.

Tort lodowy – jak zrobić taki deser?

Oczywiście w wielu sklepach dostępne są różne gotowe torty lodowe, jednak ich ceny potrafią być bardzo wysokie, a dodatkowo kupujący nie mają pewności, z jakich składników zostały przygotowane. To właśnie dlatego bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zrobić tort lodowy samodzielnie? Okazuje się, że zadanie to nie jest nadmiernie skomplikowane. Obecnie dostępnych jest wiele przepisów, w ramach których można zrobić swoje lody lub wykorzystać produkty kupne. Można je mieszać z wieloma ciekawymi składnikami, takimi jak rodzynki, ciastka, czekolada, bezy czy też dekorować je owocami albo specjalnymi sosami o smaku czekoladowym, waniliowy, owocowym i nie tylko.

Sam proces tworzenia tortu zwykle polega na mieszaniu lodów z różnymi składnikami. Niektóre przepisy dodatkowo obejmują upieczenie biszkoptu stanowiącego bazę dla takiego smakołyku. W procesie tworzenia tortu lodowego bardzo ważną sprawą jest umieszczenie wszystkiego w tortownicy albo specjalnej blaszce, a następnie w lodówce lub zamrażarce. Dzięki temu całość zachowa odpowiedni kształt i będzie można ją łatwo pokroić.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na około godzinę przed podaniem, tort należy przełożyć z zamrażarki do lodówki, ponieważ taka czynność ułatwi jego późniejsze krojenie. Sam proces tworzenia tortu lodowego nie jest trudnym zadaniem, a cała filozofia polega na odpowiednim dobraniu i wymieszaniu składników oraz stworzeniu dekoracji dopasowanej do gustów osób, które będą się takim tortem cieszyć. Warto więc raz na jakiś czas przygotować taki deser. Cieszy się on szczególnie dużą popularnością w okresie letnim, sezonie grillowym, a także podczas różnego rodzaju imprez i zabaw dla dzieci.

Gdzie szukać pomocy w przygotowywaniu tortu lodowego?

Oczywiście pomimo niskiego poziomu trudności, osoby początkujące często szukają pomocy w zakresie tworzenia tortów lodowych i jest to jak najbardziej słuszne podejście. Wiele przydatnych porad, informacji oraz mnóstwo przepisów można znaleźć w specjalnych książkach, a także prasie zawierającej działy kulinarne. Bardzo cennym źródłem podpowiedzi, inspiracji oraz gotowych przepisów jest Internet. Wystarczy tylko poszukać stron, blogów i serwisów o tematyce gotowania, cukiernictwa czy też powiązanych z tortami. Liczne pomysły są też dostępne na portalach społecznościowych. Godne polecenia są również rzetelne warsztaty cukiernicze, takie jak na przykład https://www.wapas.pl/kalendarz/. Można więc zauważyć, że opcji jest wiele i każdy bez problemu znajdzie pomoc w zakresie przygotowywania tortów lodowych.