Kategorie:

Dlaczego warto posiadać szafe garażową?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Garaż to praktyczne miejsce, w którym nie tylko parkujemy samochód, ale przechowujemy wiele przydatnych akcesoriów i wykonujemy drobne naprawy. Stąd też warto zadbać o odpowiednią organizację w tym miejscu, w czym mogą pomóc dobrze dobrane meble. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne szafy garażowe. Dlaczego warto w nie inwestować i czym się kierować podczas wyboru?

Szafa garażowa Warszawa – dlaczego warto?

Przydomowy garaż kojarzy nam się przede wszystkim z miejscem, w którym parkujemy samochód i oczywiście jest to jego główna funkcja, jednak nie da się zaprzeczać, że może być znacznie bardziej funkcjonalnym miejscem. To tam najlepiej wykonuje się drobne naprawy domowego sprzętu. Również w garażu przechowujemy wiele przydatnych produktów, które są na przykład potrzebne do eksploatacji wspomnianego samochodu czy stanowią sprzęt gospodarczy (np. narzędzia ogrodowe, jeżeli takowy uprawiamy, a więc łopata, grabie czy też kosiarka). Dzięki dobrej organizacji przestrzeni możemy magazynować w garażu stosunkowo sporo rzeczy, maksymalizując przy tym powierzchnię użytkową. Dlatego właśnie dobre szafy garażowe są dobrym wyborem – dzięki nim zachowamy schludność i przechowamy wiele akcesoriów.

Szafa garażowa Warszawa – jaką szafę wybrać?

Przed wybraniem szafy garażowej (Warszawa) należy przede wszystkim zastanowić się, co będziemy w niej przechowywać. To ważne, ponieważ tego rodzaju produkty posiadają zróżnicowane wnętrze – czasem to tylko zwykłe półki, czasem jednak szafa jest wyposażona w wieszaki na narzędzia, małe szufladki na śrubki, nakrętki czy drobne akcesoria, szuflady czy uchwyty na rzeczy pokroju odzieży roboczej. Jeśli więc chcemy w niej schować na przykład płyny eksploatacyjne (jak płyn chłodniczy, olej silnikowy), warto mieć w szafce większą półkę, a ponadto planując majsterkowanie czy drobne naprawy, dobrze wyposażyć się w szafę z szufladkami i miejscem na narzędzia i elektronarzędzia. Niektóre modele mogą mieć także rozkładany stolik roboczy.

Wiele szaf garażowych posiada konstrukcję umożliwiającą modułowe “urządzenie” mebla. To zwykle liczne otwory, dzięki którym można umieścić półkę na dowolnej wysokości, dopasować szufladki, powiesić narzędzia w wybranym miejscu itd. To wygodne rozwiązanie, jeśli po pewnym czasie zechcemy zmienić aranżację w szafie na bardziej (na dany moment) praktyczną.

Szafa garażowa Warszawa – cena

Ceny szaf garażowych są naprawdę różne i wiele zależy tak naprawdę od tego, czego potrzebujemy od produktu. Im bardziej rozbudowany produkt, tym koszt zakupu będzie wyższy. Warto przed kupnem zorientować się, czy np. półki mają dostateczny udźwig (półki przeznaczone do przechowywania cięższych produktów są oczywiście droższe). Do tego dochodzą dodatkowe moduły, czyli wspomniane szufladki, szuflady, wieszaki czy uchwyty. Można również zlecić wykonanie szafy garażowej na podstawie projektu czy konkretnych wymiarów, jakie możemy przeznaczyć na mebel w garażu.