zielona energia
Kategorie:

Czym jest Zielona Energia?

Avatar
Opublikowane przez dev5e2

Dostęp do elektryczności jest dziś w zasadzie powszechny – ludzkości udało się opracować technologie i stworzyć infrastrukturę, która umożliwia dostarczanie prądu do ogromnej ilości odbiorców.

Niemal od początku wynalezienia elektryczności głównym sposobem zasilania elektrowni był węgiel i inne paliwa kopalne. Problemem tego rozwiązania jest jednak to, że emituje ono mnóstwo zanieczyszczeń, a do tego jest to mało efektywny sposób pozyskiwania energii.

Wraz z postępem nauki i techniki zyskaliśmy również nowe możliwości wytwarzania prądu. Dzięki elektrowniom wodnym, wiatrowym czy słonecznym możemy dziś uzyskać energię czystą, bez emisji jakichkolwiek zanieczyszczeń w procesie jej pozyskiwania, z użyciem tego, co daje nam natura. W ten sposób powstaje tzw. zielona energia – prąd przyjazny środowisku.

Zielona energia w Polsce

Obecnie Polska energia stoi na węglu, jednak każdego roku udział tego surowca zmniejsza się na rzecz OZE. Oczywiście do pełnej przemiany rynku energii brakuje jeszcze bardzo dużo – tym bardziej że proces odchodzenia od konwencjonalnych elektrowni węglowych jest bardzo złożony i wymaga rozbudowy infrastruktury energetycznej m.in. o elektrownie atomowe, które mimo wykorzystywania paliwa do generowania prądu – są zero emisyjne i o ile nie zaliczamy ich do OZE, tak one również wpisują się w grupę rozwiązań do tworzenia zielonej energii.

Oprócz wymienionych źródeł zielonej energii, firma INDUSTRIA bardzo uważnie obserwuje jeszcze wiele innych rozwiązań, w tym także nowoczesne paliwa, takie jak zielony wodór.

Zielona energia – opinie

Jeśli chcemy dbać o nasze środowisko i ratować naszą planetę, jedynym przyszłościowym wyjściem jest całkowite przeniesienie się na alternatywne i zeroemisyjne źródła energii. Również takie działania pozwolą na spowolnienie lub nawet zatrzymanie wielu negatywnych procesów, które mają obecnie miejsce i mogą bardzo negatywnie wpływać na całe życie na ziemi.

Opinie na temat zielonej energii są pozytywne – wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli nie podejmiemy właściwych działań odpowiednio szybko, wkrótce cała ludzkość może mieć poważne kłopoty. Warto więc myśleć przyszłościowo i wybierać rozwiązania, dzięki którym środowisko nie ulega zniszczeniu. W INDUSTRIA wierzy się w ekologię i ochronę planety, dlatego też dokłada się wszelkich starań, aby działania biznesowe przynosiły naturze jak najmniej strat poprzez intensywne ograniczanie produkcji zanieczyszczeń za pomocą nowoczesnych i wydajnych technologii.